Święto ludowej tradycji w kujawsko-pomorskim

swieto-wsi-agroturystyka-kujawsko-pomorskieInteresuje Cię miejscowy folklor? W takim razie za żadne skarby nie możesz przegapić już piątego z kolei Święta Wsi. Odbędzie się ono 12 czerwca bieżącego roku w Ciechocinie i jak zawsze będzie stawiało przede wszystkim na ludową tradycję.

 

Taniec, śpiew, rzemiosło i wiele więcej

Uroczystość ma charakter niezwykle barwnego jarmarku z mnóstwem atrakcji. Będziesz miał okazję podziwiać wyroby miejscowych rzemieślników i twórców ludowych. Obejrzysz pokazy dawnych zawodów. Dasz się porwać skocznej muzyce, przy której wystąpią zespoły pieśni i tańca. Będziesz mógł również zawitać do obozu rycerskiego.

To wszystko w połączeniu z tysiącem turystów odwiedzających w tym czasie Ciechocin tworzy naprawdę niezwykłą atmosferę. To święto kultury wiejskiej prezentuje tradycję ludową na wielu płaszczyznach.

 

Gdzie się zatrzymać?

A jakie miejsce będzie najlepsze na przenocowanie podczas tego święta? Oczywiście gospodarstwo agroturystyczne w kujawsko-pomorskim – http://orzechowyjar.pl/oferta/ – noclegi, wypoczynek, agroturystyka. To właśnie w Orzechowym Jarze poczujesz bliskość natury i doskonale się zrelaksujesz.

 

Zapraszamy!