Site Loader

Młodzi rodzice stykają się z wieloma – nieraz sprzecznymi – opiniami na temat tego, jak należy postępować z dziećmi, jak i kiedy je karmić i jak reagować na ich trudne zachowania. Współcześnie powstaje coraz więcej książek na temat tego, w jaki sposób w świecie odmiennych porad odbudować swoją wiarę we własne kompetencje jako rodzica. Jedną z nich jest “Karmienie piersią” autorstwa Magdy Karpieni – wymarzony prezent na Dzień Mamy, która właśnie wchodzi na tak zwaną “mleczną drogę”.

Od pierwszego karmienia do odstawienia od piersi
Z różnych względów nie wszystkie kobiety decydują się na karmienie piersią. Każda metoda karmienia, czy to mlekiem modyfikowanym, czy naturalnym, czy to butelką, czy z pomocą laktatora – jest wynikiem wspólnych poszukiwań matki i dziecka, którzy razem starają się wypracować najbardziej dogodny dla nich sposób żywienia malucha. Kobietom starającym się karmić piersią w poszukiwaniach odpowiedzi na najczęstsze pytania pomoże książka “Karmienie piersią” Magdy Karpieni.

Jej autorka jest doradczynią laktacyjną, autorką licznych szkoleń i artykułów, a także, co nie jest najmniej ważne, matką trojga dzieci. W swojej książce wyjaśnia między innymi:

– jak wygląda proces karmienia piersią od strony fizjologicznej,

– z jakimi problemami najczęściej borykają się młode mamy i które z tych kłopotów wymagają konsultacji z doradcą laktacyjnym lub lekarzem,

– jak podjąć decyzję o odstawieniu od piersi.

Pokazuje, co jest rzeczywiście niezbędne do karmienia piersią i na czym należy się skupić w wyjątkowym okresie laktacji.

Dlaczego warto przeczytać książkę o karmieniu piersią?
Karmienie niemowlęcia wydaje się czynnością prostą i naturalną, jednak często nastręcza zmartwień i problemów, o których matki wstydzą się rozmawiać. Właśnie dlatego książka o karmieniu to dobry prezent na Dzień Mamy.

Książka “Karmienie piersią” nie tylko wyjaśnia mechanizmy związane z produkcją mleka i podaje propozycje rozwiązań niektórych związanych z tym kłopotów, ale przede wszystkim służy wsparciem i podbudowuje pewność siebie młodej mamy. Przywraca matce wiarę w jej kompetencje jako osoby, która najlepiej zna swoje dziecko.

Post Author: Daniel